top of page

ne 10. 1.

|

ZOOM

Novoroční šestinedělí

Šestitýdenní meditačně pohybová praxe pro posílení nejvzácnějších vnitřních zdrojů. Praxe jógových ásan v pomalosti, s dechem, s výdrží v pozici a pozorováním. Budeme se věnovat vždy jednomu tématu tak, abychom pohybem, meditací/vhledy a psaním podpořili svůj rozvoj.

Zakázat přihlašování
Zobrazit další události
Novoroční šestinedělí
Novoroční šestinedělí

Čas a místo

10. 1. 2021 18:20 – 14. 2. 2021 20:00

ZOOM

Guests

O události

Šestinedělí 😉 každou neděli 10.1. - 14.2. 2021 18h20 - 20h

je meditačně pohybová praxe pro posílení nejvzácnějších vnitřních zdrojů. Budeme praktikovat jógové ásany v pomalosti, s dechem, s výdrží v pozici a pozorováním. Každý týden se budeme věnovat jednomu tématu tak, abychom pohybem a následnou meditací/vhledy podpořili svůj rozvoj těla i psyché.

Pohybová praxe bude jednoduchá, avšak výživná.( Pokud byste si nebyli jistí vhodností praxe ohledně vašeho (psycho)fyzického aktuálního stavu, napište mi prosím předem email.) Propojíme ji s prací s tekutinami v těle, fasciemi, různými druhy dechu, zvuku, manter, inspirujeme se v continuu movement, kraniosakrální biodynamice a body mind centeringu. Celá praxe bude zásadně opřená o čakrovou energetiku.

Na závěr po meditaci si dopřejeme krátké reflektivní psaní, které nám pomůže pomalu odhalovat a zhmotňovat naše procesy v hlavě i duši. Jsme jediní tvorové, kteří mají tuto schopnost, pojďte ji využít! Toto psaní je jako OTISK Z PROSTROU TĚLA DO PROSTORU MIMO NĚJ.

Setkání se budou odehrávat každou neděli v termínech od 10.1. 18h30  do 14.2.2021 v on line v aplikaci  Zoom. Vždy vám včas přijde mail s přihlašovacími údaji a pokyny k praxi, případně doporučení toho, co si máte připravit.

Každé téma je vodítkem k naší praxi, pro každého bude představovat to, co bude aktuální v daný čas.

1. Týden I. Naděje, péče a podpora - pečovat o společný prostor života, o náš domov, o svoji zemi, o svůj život, tělo a duši. Péče o jistoty a základní potřeby. (Čakrová centra- Muladhára a Svadhištána a Anaháta)

2. Týden II. Kreativita, hravost a radost – Znovu se učíme dívat dětskýma očima, hravě, laškovně a zkoumavě. Uvolníme to, co nosíme „na kříži“ , dovolíme si jen tak s tím pobýt, nespěchat a netlačit vodu. (Čakrová centra - Svadhištána)

3. Týden III. Síla a ústup z boje – nepotřebujeme bojovat, ale být s tím, co je, pozorovat TO a učit se z TOHO. Transformační průchod ohněm, spálení nepotřebného, nesloužícího a toxického do krajiny srdce, kde přijímáme a nasáváme to, co přichází z té transformace. (Čakrová centra- Manipúra a Anaháta)

4. Týden IV. Smíření, laskavost a dotek – prostor srdce jako křižovatka na cestě mezi potřebami svými a celku. Péče o náš obrovský dechový chrám hrudní koš. Budeme se ladit na brzlík dechem a dotekem – brzlík jako ochránce naší imunity. (Čakrová centra- Anaháta)

5. Týden V. Od-puštění a odevzdávání – Pro-pouštíme kontrolu. Přijímáme odpovědnost za svůj život, nic zbytečně nedržíme, necháváme plynout, co je třeba. Víme, že neumíme vše a víme, že některé záležitosti odevzdáváme těm, kdo ví a umí. Dopřejeme si nevědět a odevzdat se vědění někoho zvenku. Odevzdáváme se ve prospěch většího celku. (Čakrová centra-  Muladhára a Manipúra a Adžňa)

6. Týden VI. Spiritualita a poslání - Respektujme cestu našeho Srdce, cítíme potřebu klidu a míru, abychom mohli uslyšet o tom, kdo jsme a co jsme přišli na tento svět vytvořit. Naplňování našeho poslání nám umožňuje vnímat vlastní život jako smysluplný a žít jej přirozeně v souladu se zájmy celku, jehož jsme součástí. (Čakrová centra- Anaháta, Višudhí a Bindu)

Cena za celý cyklus je 1000 Kč, poprosím o platbu na účet  115-2117450207/0100, do poznámky příjmení + šestinedělí. Ráda vám vystavím fakturu a kdo má ještě vstupy na permanentce, napište mi a snížíme plabu o nevychozené lekce. 

Pokud se situace změní a budeme se moci scházet, tak nabídnu i tuto možnost, ale zároveň s respektem k těm, kdo bude chtít pokračovat on line, bude tato praxe nahrávaná a přes Zoom zprostředkovaná.

Program


  • 1 hodina 40 minut

    Novoroční šestinedělí I.


  • 1 hodina 40 minut

    Novoroční šestinedělí II.

Další položky 4

Sdílet událost

bottom of page