top of page

so 26. 11.

|

Vestec

BIBLICKÉ OLEJE | SLAVNÉ VŮNĚ MINULOSTI

Prožitková přednáška s drahocennými oleji, které jsou známé pro svou léčivou a pomazávací moc již od dávnověku. Dokonalé naladění se a zastavení před začátkem adventu. Ryzí prožitek čichu, hluboká paměť, hluboký dech a příběhy z dávné minulosti.

Přihlašování uzavřeno
Zobrazit další události
BIBLICKÉ OLEJE | SLAVNÉ VŮNĚ MINULOSTI
BIBLICKÉ OLEJE | SLAVNÉ VŮNĚ MINULOSTI

Čas a místo

26. 11. 2022 17:00 – 20:00

Vestec, K Remízku 407, 252 50 Vestec, Česko

Guests

O události

Společně se vydáme skrze prožitek vůní do dávnověku, kde neexistovaly produkty petrochemického průmyslu a slovem parfém byly označované vzácné aromatické oleje, stejně "důležitě" jako slovem pomazání.

Prolistujeme Bibli, naše kulturní dědictví, která obsahuje na stovky odkazů používání esenciálních olejů z kadidlovníku, myrhovníku, cedru a dalších rostlin. Podíváme se na praktické použití aromatických látek, ale také například přímo na zrození Ježíše a na jeho smrt z pohledu vůní. Proč přinesli tři mudrci narozenému králi kadidlo a myrhu, a jaké vůně cítil Jěžíš mezi posledními ve svém životě....

Z historie toho obecně víme mnoho, jak svět vypadal, geologicky i kulturně. Víme jak lidé vypadali, co dělali a trochu si umíme představit, jak mysleli. Kulturní dědictví zahrnuje milióny kreseb a spisů. Mnohem méně ale víme, jak se lidé cítili a co CÍTILI.

Také prozkoumáme....

*** Co byste cítili, kdybyste vstoupili do domovů a panství starého světa?

*** Co jiného byste cítili při léčení, než dnes známý pach umělé dezinfekce?

*** Čím se lidé chránili před hmyzem?

**** Co je biblické pomazání a jak vonělo?

**** Jak voněly chrámy a například konkrétně královna Kleopatra nebo biblická Ester?

**** Kdo kupoval a vlastnil hromady pryskyřic a koření, které vozily karavany a lodě tisíce kilometrů, dlouhé dny a týdny?

Pojďme spolu objevit slavnou biblickou éru. Věřím, že hledáním v minulosti, hledáním s otevřeným sdrcem, dostáváme příležitost více pochopit současnost a věřit v budoucnost, zodpovědět mnoho otázek, co se týká přírody, lidstva i individuálních příběhů, nás samých.

Přednáškou nás provede úžasná Petra

Ing. Petra Babinská Aromaterapie | Jóga Naam | Kabala Cena 444 Kč obsahuje použití (pomazání) několika vzácnými oleji.

Sdílet událost

bottom of page