top of page

Čas bude upřesněn

|

Místečko inspirace

HRAVÉ ZKOUMÁNÍ ZVUKU ŠAMANSKÝCH BUBNŮ a dalších přirozeně znějících nástrojů

Workshop s tvořitelem šamanských bubnů Davídem. Provede nás zvukovou lázní, společně si zabubnujeme, pohrajeme a zharmonizujeme to, co bude právě třeba. Bubny vám budou zapůjčeny nebo si přineste váš vlastní. Děti jsou vítané.

Zakázat přihlašování
Zobrazit další události
HRAVÉ ZKOUMÁNÍ ZVUKU ŠAMANSKÝCH BUBNŮ a dalších přirozeně znějících nástrojů
HRAVÉ ZKOUMÁNÍ ZVUKU ŠAMANSKÝCH BUBNŮ a dalších přirozeně znějících nástrojů

Čas a místo

Čas bude upřesněn

Místečko inspirace, K Remízku 407, 252 50 Vestec, Česko

Guests

O události

Od Davida jsem si pořídila šamanský buben a už to začalo.......úplňkové bubnování v Panenském Týncii....energie bubnům mi otevřela to, co jsme netušila, že v sobě mám ;) aneb šamaňáky a ostatní bubny si mne tak přitáhly, že nešlo jinak, než Davída oslovit a vytvořit pro vás toto rozjímací setkání - hudební lzvukové ázně.

Prozkoumáme spolu jednoduché rytmy, polo-rytmy i ne-rytmy a zvuky šamanských bubnů. Skrze ně nahlédneme především sami do sebe. Mimo jiné okusíme např. rytmus srdce, zrození společného rytmu z chaotické změti zvuků i „zastavení mentálního automatu“ jak tomu říkávám ;)   V rámci relaxace tělem i duchem OCHUTNÁME meditativní zvuky dalších tradičních i netradičních hudebních nástrojů z různých koutů světa:    

1) staroslovanské píšťaly koncovky - jedna z nejstarších píšťal na světě  

2) pow wow buben amerických indiánů  

3) tibetské misky, činelky, zvonkohra koshi 

4) novodobé nástroje HAND PAN, SUNDRUM s neopakovatelným rozjímavým zvukem  

 

Hravou formou vyzkoušíme, jak se na jednotlivé nástroje hraje.

Chvílemi zadivočíme na bubny, abychom vybili energii. Jindy zase spočineme v jemných relaxačních zvucích slunečního bubnu, HAND PANU, píšťaly koncovky, zvonkohry, tibetských misek, vedoucí ke zklidnění, uvolnění, ztišení.    Dozvíme se o původu jednotlivých nástrojů a způsobu hry na ně. Poznáme materiály, ze kterých jsou vyrobeny.    

 

NENÍ POTŘEBA ŽÁDNÁ PŘEDCHOZÍ ZKUŠENOST S HROU NA NÁSTROJE. Ani hudební vzdělání. Zvládne to malé děcko v mateřské škole, zvládneš to také.. ;)

Setkáním provází a na všechny se těší Davído. Ten, který má za sebou něco kolem 400 takovýchto kruhů a miluje to.. ;) Přiveze s sebou dostatek bubnů k zapůjčení pro každého.

Pokud se do nějakého nástroje zamiluješ, lze si na místě případně jakýkoliv nástroj vybrat a pořídit.   Kontakt pro jakékoliv dotazy (i ohledně nástrojů): RNDr. David Cháb, Ph.D.  www.ZpevTicha.cz tel: +420 799 500 976

--

Reference:

Za 9 let mé činnosti Davído odbubnoval něco přes 400 kruhů a byli se mnou spokojeni:​​

- TEDx Plzeň - Denní a týdenní stacionář Jihlava, příspěvková organizace - opakovaně  ​​- Lemniskáta. Život bez bariér, o.p.s. - chráněné pracoviště pro lidi s mentálním, fyzickým a psychickým postižením – opakovaně

- TAMTAM, Centrum pro dětský sluch, o.p.s. - Učitelské kolektivy – např. ​MŠ a ZŠ Hurbanova Praha - opakovaně  - ​Domovy seniorů – např. Jindřichovice pod Smrkem - opakovaně  - Cvičitelé jogy - rozšíření programu cvičení jogy o bubnování a zvukovou relaxaci​  - Firemní kolektivy - účetní, IT společnosti a další..​  - Stovky bubnovacích kruhů v ZŠ i MŠ jako hudebně vzdělávací program ​pro děti

Kolem 13h bude přestávka na jídlo, přineste si každý to své ;), čaj, voda  bude k dispozici na místě.

Příspěvek na místě 1200 Kč, děti jsou za poloviční cenu.

Konec mezi 16-17h dle rozpoložení, nespěchejte, udělejte si čas.......

Více o průvodci rozjímacím hudebním workshopem....https://www.davidochab.cz/davido/

Sdílet událost

bottom of page