top of page

Léčení bederních svalů

 

Tato terapie využívá aspekt prožitkové praxe a uvolňuje ty nejhlubší svaly. Prodlužujeme zejména PSOAT, aktivujeme bránici a kývač hlavy. Pracujeme s dechem, vnitřní moudrostí těla, velmi pomalým pohybem, který vychází ze středu těla - CONTINUUM MOVEMENT® .  S pomoci této prožitkové praxe nahlédneme hlouběji do svého těla, zkusíme si projít vlastním léčivým procesem. Máme šanci pochopit, jak tělo funguje a jak lze s ním jemně pracovat a necháme tělo samo pracovat... Tento princip práce s tělem umožňuje tzv. ztekutění svalů a kostí, odblokujeme zatuhliny jak na tělesné tak i psychické úrovni.

Tato terapie funguje na principu prodloužení a uvolnění PSOATU (svalu duše), který spojuje horní a dolní část těla. V momentě stresu se stáhne a zkrátí. Tím působí na bedra, která se tímto prohýbají a zkracují taktéž. Dochází k bolesti v oblasti beder, ale také hrudního koše a kývačů hlavy, uzavření kyčlí a pak se bolest přesouvá až do dolních končetin. Tato praxe je velmi pomalá, jemná a zvládne ji každý. Je to jednoduchá praxe, může pomoci řešit potíže akutní i chronické v oblasti bederní páteře, kyčlí a problémům s tím spojenými, jako bolesti hlavy, migrény, problémy s ledvinami  apod....

Doporučuji se odpoutat od naučených informací a pohybových a kritických vzorců chování těla. Naše tkáně mají paměť až na úrovni buněk.

Terapie trvá  60 minut za 750 Kč nebo 90 minut za 1000 Kč. Objednávejte sms na tel 774 536 221. 

Co je CONTINUUM MOVEMENT® ?

"Continuum je somatický přístup, jehož prostřednictvím můžeme zkoumat tělo a naučit se naladit na na něj jako živý proces, orchestr neustálé komunikace a rezonance a napojit se na tvůrčí inteligenci našich buněk. Můžeme zažít, že jsme v pohybu a že pohyb jsme. K tomu používáme dech, zvuk, jemně dynamický stimulační pohyb a receptivní, senzorický stav otevřené pozornosti. To nám umožňuje, abychom si všimli impulsů pohybu, které vznikají v hloubce našeho těla. Tím, že vědomě tyto pohyby povolíme, podporujeme komplexní, sebe-regulační procesy, které jsou často doprovázeny mentální a emocionální jasností, pocitem vyživení, propojením, pocitem bezpečí a posouváme se od často konvenčního, racionálního, lineárního myšlení k více komplexnímu, více-směrnému myšlení, které propojuje mysl a tělo v jednotu a přináší nás k celistvosti a moudrosti." (zdroj: Somatická Akademie Berlín).

bedrokyčlostehenní napojení.JPG
relaxační pozice.jpg
bottom of page